Jesteś tutaj: Strona główna / Technika i porady
Kwota zamówienia: 0,00
0 poz. (0 szt.)
Twój koszyk

Technika i porady

Kliknij

Tarcze Bozarto GTR


Tarcza_Bozarto
  Bozarto GTR to tarcze hamulcoweo sportowym charakterze. Wszystkie tarcze serii GTR są nacinane, oraz wiercone na wylot. Wersja GTR to już kolejna ewolucja tarcz Bozarto. Poprawione zostało rozmieszczenie otworów, oraz zoptymalizowana szerokość i profil nacięcia. W celu mniejszego spiętrzania naprężeń otwory są fazowane.

Ilość nacięć oraz otworów jest ściśle powiązana z konstrukcją tarczy (odlewu). Nie ma tu mowy o przypadkowym rozmieszczeniu otworów, głównymi wyznacznikami ich rozmieszczenia jest wytrzymałość tarczy, skuteczność hamowania oraz trwałość. Atrakcyjny wygląd naszych tarcz jest wynikiem tych prac, a nie bajerem tuningowym. Tarcze są kierunkowe, zawsze oznaczone lewa/ prawa.


 
  Skuteczność hamowania jest wyższa w porównaniu do referencyjnych zestawów standardowych o około 20- 25% przy trwałości dorównującej w wielu przypadkach zestawom standardowym.

                                                                           


  Właściwe rozmieszczenie otworów i nacięć w połączeniu z możliwie najlepszym materiałem tarczy pozwoliło uzyskać wyższą wytrzymałość na wysokie temperatury. Tarcze utrzymują swoją sprawność nie tylko przy pierwszym hamowaniu, ale także przez kolejne. Efekt fadingu jest przesunięty w zakres wyższych temperatur.

Ma to znaczenie nie tylko dla kierowców aut sportowych o dużej mocy. Doceniają to także właściciele dużych i ciężkich samochodów których standardowe hamulce okazują się niewystarczające (busy, kampery). Należy jednak pamiętać iż pomimo większej zdolności oddawania ciepła w stosunku do tarcz standardowych także i tarcze serii GTR mają ograniczoną pojemność cieplną. Pojawienie się na tarczy fioletowego nalotu może świadczyć o nieodwracalnych procesach zachodzących w strukturze materiału tarczy.

                                                                           

  W naszych zastawach powierzchnia cierna klocka i tarczy zawsze będzie czysta, nacięcia „odświeżają” klocek usuwając brud i jego zużytą materię. Dzięki przelotowym otworom w tarczy gazy powstające ze ścieranego klocka mogą zostać odprowadzone do wnętrza tarczy, a następnie jej wewnętrznymi kanałami na zewnątrz wraz z opływającym ją powietrzem.

Efekt poduszki powietrznej miedzy tarczą a klockiem nie występuje.
Dodatkowo wszystkie tarcze Bozarto GTR są wyważane, oraz malowane na czarno.

                                                                          

  Tarcze Bozarto GTR oferowane są w zestawach z dedykowanymi klockami TRW-Lucas. Wybór właściwych klocków nie był prostym zadaniem, na rynku funkcjonuje wielu producentów i marek, także o charakterze sportowym, czy tuningowym. Niestety te najbardziej znane nie sprostały wymaganiom jakie mieliśmy wobec klocków, czyli:

  • Możliwe najwyższa skuteczność na zimno
  • Dalszy wzrost skuteczności po rozgrzaniu (bądź brak zmiany skuteczności)
  • Optymalna twardość klocka
  • Blacha klocka z nakładkami antywibracyjnymi (masa tłumiąca nie jest dla nas wystarczającym rozwiązaniem)
  • Wyposażenie dodatkowe (śrubki mocujące, bolce, blaszki sprężyste)
  • Relacja cena/ jakość
  • Dostępność, szerokość oferty


  TRW spełniło wszystkie powyższe wymagania, w wielu przypadkach je przewyższając.
Przy wyborze klocków nie braliśmy pod uwagę ich pylenia, ten parametr nie ma wpływu na bezpieczeństwo, czy skuteczność hamowania.

Pylenie kloców jest normalnym zjawiskiem występującym w trakcie ścierania się klocków, nie da się go wyeliminować. Rozwiązaniem mogą być klocki ceramiczne (nie pseudo ceramiczne Xeramic, Keramix itp…) niestety brak pylenia jest uzyskany kosztem skuteczności hamowania oraz trwałości tarcz.


Zobacz także

Tarcze do aut grupy VW

Dobór elementów układu hamulcowego do aut grupy VW często przysparza wielu problemów.

2010-04-28
więcej

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy gdyż to właśnie on przenosi siłę z pedału hamulca na klocki hamulcowe.

2010-04-16
więcej

Kontakt: Tel. 533 11 48 42 FB: Bozarto e-mail: sklep@bozarto.pl

Copyright © Bozarto.pl all rights reserved

BOZARTO Sportowe Hamulce – sklep z częściami zamiennymi do samochodowych układów hamulcowych oferujący sportowe tarcze hamulcowe, tarcze wiercone nacinane rowkowane GTR, klocki hamulcowe, przewody hamulcowe w oplocie stalowym reperaturki zacisku oraz płyny i smary do układów hamulcowych, Łódź Marysińska 113

Pozycjonowanie i Kampanie Adwords: VD - zapoznaj się z ofertą